Výstroj jednotky

Zásahový oblek Firesnake

Jednovsrstvý zásahový dvoudílný ochranný oděv FR2 FireSnake je určen především pro likvidaci požárů a zásahy ve venkovním prostředí.
Výrobce přichází s inovativním materiálem značky GoodPRO. Podstatou této tkaniny je výrazný podíl absolutně přírodních a trvale nehořlavých vláken na bázi viskózy Lenzing FR®.
Tento oděv je rezistentní proti žáru i plameni, stálobarevný, mechanicky odolný a současně prodyšný, mimořádně komfortní.

Popis:

Tento jednovstrvý zásahový dvoudílný ochranný oděv se skládá z bundy a kalhot s reflexními pásy /barvy žluté, 50 mm/ a nápisem HASIČI v reflexním rámečku. Tkanina obsahuje vodivá vlákna pro bezpečný odvod statické elektřiny. Navíc poskytuje omezenou ochranu proti negativním účinkům chemických kapalin. Materiál oděvu při styku s plamenem nebo s malými hořícími částicemi pouze zuhelnatí, ale oheň se dál nešíří, a tím se zabrání úrazům vznikajícím kontaktem s hořícím oděvem.
Tento oděv poskytuje svému uživateli nejen ochranu, ale i pohodlí a komfort. Je prodyšný a vzdušný. Materiál je hygienicky nezávadný, stálobarevný a zajišťuje i dobrou odolnost proti mechanické zátěži.

Normy:

EN ISO 15614, EN ISO 11612 A1 B2 C1 (EN 531), EN 1149-3,5, EN 13034

Materiál:

22 % Aramid®, 65 % Lenzing FR®, 12 %Polyamid, 1 % uhlíková vlákna
gramáž 250 g/m2,, FC úprava proti vodě a chemickým kapalinám

Zásahová přilba Schubert F220

Přilba je vyrobena podle normy EN 443:2008, konstrukce vychází s osvědčeného modelu F1S. Vysoce odolná přilba provedená se zaměřením na ochranu zasahujících hasičů proti ohni, nárazu, propíchnutí, dýmu a agresivním chemikáliím. Fotoluminiscenční provedení.

Zásahová obuv ZZ 0412-B

Poloholeňová hasičská zásahová obuv bez membrány.
usňová, hydrofobní, ochrana špice speciální TU kaplí, speciální rychlošněrování
ocelová tužinka
antistatické provedení
podšívka Saša s molitanem
podešev nitrilkaučuková s ocelovou antiperforační planžetou, odolná oleji, PHM, kyselinám a teplotě do 300°C
Anatomická vkládací stélka, pratelná v mýdlové vodě do 40°C, absorbující nárazovou energii v patě

Pracovní polohovací pás AP1 s karabinou

Zásahové rukavice

popis:
Vyrobeno dle EN 659-2004
vysoká ochranu proti teplu, prořezu a propíchnutí
dobré úchopové vlastnosti
Materiál: X-FIPER ( 98% metaaramid, 2% antistatické vlákno), funkční membrána, zesílená exponovaná místa, kroužek pro karabinku, nehořlavá mezipodšívka a podšívka

Dýchací přístroj SATURN S7

Jedná se o isolační vzduchový dýchací přístroj s otevřeným okruhem který poskytuje úplnou nezávislost na okolním prostředí to znamená, že umožňuje pohyb v prostorech s nízkým obsahem kyslíku i v prostoru, kde je značná koncentrace nedýchatelných škodlivin.

Přístroj se skládá z tlakové lahve, nosiče tlakové láhve, plicní automatiky, horního závěsu (kostka), vrapové hadice, ochranné masky a krytu dýchacího přístroje.

Jednotka disponuje dvěma kusy + dva kusy náhradních lahví

Základní technická data :

• plnící tlak vzduchu - 20 Mpa
  • vodní obsah láhve - 5 nebo 7 litrů
  • zásoba stlačeného vzduchu - 1.000-1.400 l
  • max. doba ochrany uživatele 30 l/min - 33-46 min
  • varovný signál při poklesu tlaku - 4+1 MPa
  • pohotovostní hmotnost - 12-14,5 kg

Jestliže se uživatel dýchacího přístroje nadechne,vzniká v jeho ústech podtlak.
Tento podtlak se přenáší VRAPOVOU hadicí pod membránou plicní automatiky.Membrána se začne pohybovat směrem dolu a pomocí speciálního pákového mechanizmu otevírá kuželku automatiky která až dosud bránila průtoku stlačeného vzduchu z lahve do automatiky.Podle výše podtlaku pod membránou to zn. Podle hloubky nádechu,proudí odpovídající množství vzduchu do automatiky,prochází injektorem do VRAPOVÉ hadice,úst a plic uživatele. Po skončení nádechu podtlak pod membránou zaniká,membrána se vrací do původní polohy a kuželka automaticky opět průtok vzduchu uzavře.Při výdechu vzniká v dýchacím systému přetlak,který otevře membránu ventilové komory a vydechovaný vzduch uniká do atmosféry.Tento cyklus se při dalším nádechu opak