O pohár starostky Jílovic

24.08.2014 20:27

Po roce jsme opět zavítali na tradiční soutěž v požárním sportu do krásné jihočeské vesnice Jílovice. Vracíme se sem rádi, protože zdejší soutěž má výbornou úroveň a místní lidé jsou velmi příjemní. Letos se soutěž poprvé nekonala na místním náměstí, kde se běhá po asfaltovém povrchu, ale byla přesunuta na travnatou plochu na okraji Jílovic. Počasí se ovšem moc nepředvedlo a jak je v posledních dnech na jihu Čech zvykem, tak nám po celé odpoledne jemně pršelo. Naše družstvo se sjíždělo trochu nervózně, na cestě z Prahy postihly některé členy technické problémy s vozem a na místo tak dorazili až po zahájení soutěže. Naše družstvo však bylo zapsané v pořadí jako devatenácté, tudíž bylo dost času na to se připravit. Neměli jsme nějaká vysoká očekávání, jelikož vinou pracovní vytíženosti členů, byla toto naše první letošní soutěž a vlastně i první trénink. Rozhodně jsme ale nepřijeli se svěšenou hlavou a chtěli jsme podat dobrý výkon, protože jsme obhajovali loňské čtvrté místo. Někteří jsme ovšem běželi na postech, které běžně neběháme a navíc v týmu byla i jedna žena, což nás oproti ryze mužským týmům trochu znevýhodňovalo. Nicméně útok jsme rozběhli slušně, všechno celkem klaplo a tak jsme si mohli po skončení útoku přečíst na časomíře údaj 23:99s, což nás velmi mile překvapilo a poslalo na třetí příčku v pořadí, kterou jsme nakonec uhájili.

Sobota se opravdu vyvedla, krásné sportovní odpoledne, třetí příčka a pohár vezeme domů,....... jen to počasí.

Složení družstva:

koš - Michal Mrázek