Čarodějnice 2016

30.04.2016 23:30

V sobotu, za krásného počasí, jsme uspořádali tradiční pálení čarodějnic. Akce začala v 17:00 u Mirešického rybníka, kde byly pro děti připraveny zábavné soutěže, DJ Míra se svými hity, špekáčky na večerní opékání a další lákadla. Ze všech soutěží byl největší zájem o přetahovanou s hasiči. Musíme přiznat, že nám daly děti pořádně zabrat!!! Před zapálením hranice, která byla letos obří, jsme dětem připravili hadici s proudnicí a ty si tak mohly zastříkat, což se setkalo, jako obvykle, s velkým ohlasem a zájmem. Lehce po sedmé hodině jsme pak zapálili hranici. Hranice hořela, vzhledem ke spoustě dobře proschlých větví, výborně. Po chvíli se v okolí vytvořil takový žár, že většina přihlížejících změnila barvu a sytě rudou a postupně se odebírali do chladnějších míst. Ti, co u hranice vydrželi, mohli sledovat jednotku a náš zásahový vůz při práci, když jsme museli ochlazovat okolní vegetaci. Přibližně půl hodiny po zapálení hranice DJ Míra vyhlásil rozdávání špekáčků, což se setkalo s velice vysokým zájmem.

Doufáme, že se vám akce líbila.

Vaši Hasiči