Stanování našich mladých hasičů u "Mirešáku"

10.06.2017 21:00

Je pátek 9.6.2017 a my se scházíme s našimi Soptíky a jejich rodiči u "Mirešáku", abychom strávili celý večer a noc ve stanech jako minulý rok. Nejdříve jsme postavili stany a dětem se potom věnoval Tomáš, který s nimi cvičil a probíral hasičské dovednosti. A protože nám v úerý počasí nepřálo, připravili jsme jim trénink požárního útoku. Po zaběhnutí přišla odměna v podobě buřtíků na ohýnku a oblíbených opečených rohlíků :-) Kolem 21.30hod. jsme s baterkami vyrazili za stanovišti s úkoly, které připravovaly maminky. Byly dvě družstva, Dráčci a Soptíci, a soupeřili kdo získá více neonových náramků. Jako poslední stanoviště byla tajenka s otázkami z hasičských znalostí, ze které se měly děti dozvědět, kde najdou sladkou odměnu za splnění všech úkolů. Trošičku jsme zmokli, ale ke stanům jsme se vrátili akorát před velkým deštěm :-) Děti našly svou odměnu v košíku a navíc ještě jim paní starostka přinesla medaile v podobě Fidorek. Přijela nás zkontrolovat také Městská policie a poté kolem 22.45hod. šli unavení malý hasiči postupně spát do svých stanů. Ráno v 7 hod. byl budíček a vstávalo se krásně se sluníčkem. Nechyběla rozcvička a pak dobroty k snídani od maminek :-) Po 8hod. už se objevovali rodiče, skládali stany a kolem 9 hod. už jsme byli všichni pryč. :-) Těšíme se zase za rok ;-)